swenor_banner_rollerskis_centrum.png
AddThis Social Bookmark Button

Jiří Ročárek vám poradí s výběrem kolečkových lyží Swenor

Úspěšný dálkový bežec Jiří Ročárek používá již pátou sezónu v tréninku kolečkové lyže Swenor. Jirka pro vás sepsal několik užitečných rad a tipů, které využijete při nákupu kolečkových lyží.

 

SWENOR Alutech

Podle mě jedny z nejpohodlnějších hliníkových lyží na trhu vůbec. Bezvadné lyže jak pro závodního jezdce, tak pro hobíka. Velká škála tvrdostí koleček najde svého majitele. Osobně bych doporučil kolečka s tvrdostí 2 – 3, která jsou naprosto ideální k tréninku a vyrovnají se rychlosti klasických běžeckých lyží. Kolečka o tvrdosti 4 jsou spíš pro člověka, který chce při tréninku hodně dřít, nebo má strach jezdit z kopce. Na druhou stranu kolečka s tvrdostí 1 jsou velice rychlá a pro začátečníky určitě nepoužitelná. U zkušených jezdců ale najdou uplatnění. Osobně je mám vyzkoušené a není problém na nich vydržet trénink dlouhý třeba 4 hodiny.

SWENOR Fibreglass

Tento model lyží používám během letní přípravy a jsem s nimi velmi spokojen. Komfort zaručuje dřevěný profil, který chytá veškeré rázy a nerovnosti silnice. To je pro mě jako závodníka velice důležité, protože na nich trávím velkou část přípravy a šetřím tím svůj pohybový aparát. Tyto lyže jsou trochu vratké a člověk na nich musí balancovat, což se hodí k dobrému držení rovnováhy a nácviku odrazu na zimní sezónu. Model Fibreglass bych doporučil spíš zkušenějším lyžařům, kteří už mají s jízdou na kolečkových lyžích zkušenost. Tvrdosti koleček jsou stejné jako u modelu Alutech. Jen bych v tomto případě pro začátečníky doporučil kolečka tvrdosti 3.

SWENOR SKATE (hliníkáče)

Tyto lyže s hliníkovým profilem jsou vhodné pro každého. Lyže využije jak zkušený závodník, tak i amatérský jezdec, který teprve začíná. Tvrdosti koleček 1, 2, 3 si vždy najdou svého zákazníka, jestli už chce na lyžích tvrdě makat (tvrdost koleček 3), nebo se svézt rychlostí jako v zimě na běžkách (tvrdost koleček 2), či si trénink užívat (tvrdost koleček 1). Lyže se dají využít, jak na trénink bruslení, tak i na nácvik soupaže.

SWENOR SKATE Elite

Tento typ lyží používám v letní přípravě na bruslení, komfort u nich zaručuje dřevěný profil a podobně jako u modelu Fibreglass jsou lyže velmi pohodlné i na horším povrchu. Lyže jsou přizpůsobivé a každý jezdec se je naučí velice rychle ovládat. Tvrdost koleček je stejná jako u modelu Swenor skate, ale pro začínající nebo lehce pokročilé jezdce bych doporučil spíše rychlejší kolečka tvrdostí 1 - 2. Swenor Skate Elite je můj TIP :-)

Joomla templates by a4joomla