swenor_banner_rollerskis_centrum.png
AddThis Social Bookmark Button

Bruslení jako na sněhu

Proslulé kolečkové lyže Swenor s kompozitním profilem a gumovými kolečky.

Kompozitní laminátový profil

Profil kolečkových lyží je vyroben z tenkých vrstev lehkého dřeva, které jsou proložené vrstvami z uhlíkových vláken a skelných vláken. Takto poskládané vrstvy jsou ve speciální formě k sobě slepeny epoxidovou pryskyřicí.

Zvolená kompozitní laminátová konstrukce profilu je úspěšná díky tomu, že materiály obsažené v profilu pracují vždy společně. Každý druh použitého materiálu nahrazuje nedostatky těch ostatních. To umožňuje, aby Swenor vyvinul takové lyže, se kterými se při jízdě cítíte jako při jízdě s lyžemi na sněhu a zároveň zvládáte jízdu na náročnějších površích silnic s hrubším povrchem.

  • Použité lehké dřevo v jádru profilu absorbuje a tlumí vibrace, čímž se snižuje únava lyžaře.
  • Skleněná vlákna jsou přidána pro zvýšení tlumení vibrací a dále slouží ke zvýšení tuhosti, pevnosti a trvanlivosti, tak aby lyže zároveň odolávaly dopadům ostrých a těžkých předmětů, které se mohou vyskytnout na povrchu vozovky.
  • Uhlíková vlákna nahrazují některé dřevěné a sklolaminátové části z důvodu dalšího snížení hmotnosti profilu.

Lehká přední a zadní hliníková vidlice slouží především k ukotvení koleček a je k profilu připojena z vnější strany. Tento systém upevnění vidlicí zároveň pomáhá absorbovat rázy vznikající při jízdě po hrbolatějších silnicích.

Kolečka:

  • Průměr 100 mm
  • Šířka 24 mm
  • Rychlost koleček: standardně jsou všechny tréninkové lyže SWENOR dodávány se středně rychlými kolečky #2. Kolečka #1 a #3 jsou dodávány s lyžemi v případě vašeho přání nebo jako volitelný náhradní díl. #1 - rychlá kolečka, #3 - pomalá kolečka (vhodné pro silový trénink).

Hmotnost: 1900g
Délka: 615 mm
Ložiska: Utěsněná, přesná kuličková ložiska SWENOR

Joomla templates by a4joomla