swenor_banner_rollerskis_centrum.png
AddThis Social Bookmark Button

Nejoblíbenější model klasických kolečkových lyží

Nejoblíbenější klasické kolečkové lyže se středně velkými kolečky, které výborně drží stopu a jsou stabilní při zachování nízké hmotnosti lyží.

Kompozitní laminátový profil

Profil kolečkových lyží je vyroben z tenkých vrstev lehkého dřeva, které jsou proložené vrstvami z uhlíkových vláken a skelných vláken. Takto poskládané vrstvy jsou slepeny k sobě epoxidovou pryskyřicí ve speciální formě, která dává lyžím tvar mírného prohnutí / klenby. Cap modely jsou zabaleny do tenké ochranné fólie.

Zvolená kompozitní laminátová konstrukce profilu je úspěšná díky tomu, že materiály obsažené v profilu pracují vždy společně. Každý druh použitého materiálu nahrazuje nedostatky těch ostatních. To umožňuje, aby Swenor vyvinul takové lyže, se kterými se při jízdě cítíte jako při jízdě s lyžemi na sněhu a zároveň zvládáte jízdu na náročnějších površích silnic s hrubším povrchem.

  • Použité lehké dřevo v jádru profilu absorbuje a tlumí vibrace, čímž se snižuje únava lyžaře.
  • Skleněná vlákna jsou přidána pro zvýšení tlumení vibrací a dále slouží ke zvýšení tuhosti, pevnosti a trvanlivosti, tak aby lyže odolaly dopadům ostrých a těžkých předmětů, které se mohou objevit na povrchu vozovky.
  • Uhlíková vlákna nahrazují některé dřevěné a sklolaminátové části z důvodu dalšího snížení hmotnosti profilu.
  • Cap je tenká fólie, které sloužící jako další ochranná vrstva - u modelů s označením Cap.

Lehká přední a zadní hliníková vidlice slouží primárně k ukotvení koleček a jsou k profilu připojena z vnější strany. Tento systém vidlicí opět pruží navíc odděluje lyžaře od tvrdších vibrací na silnici.

Kolečka:

  • Průměr 70 mm
  • Šířka 45 mm
  • Rohatka: vzadu
  • Rychlost koleček: standardně jsou všechny tréninkové lyže SWENOR dodávány se středně rychlými kolečky #2. Kolečka #1 a #3 jsou dodávány s lyžemi v případě vašeho přání nebo jako volitelný náhradní díl. #1 - rychlá kolečka, #3 - pomalá kolečka (vhodné pro silový trénink).

Hmotnost: 2150g
Délka: 730 mm
Ložiska: Utěsněná, přesná kuličková ložiska SWENOR

Joomla templates by a4joomla