swenor_banner_rollerskis_centrum.png
AddThis Social Bookmark Button

Pro lehčí a menší lyžaře

Nejlehčí a nejmenší lyže. Prohnutý, kompozitní profil s malými kolečky. Nejlepší volba pro lyžaře do 64kg.

Kompozitní laminátový profil

Profil lyží je vyroben z tenkých vrstev lehkého dřeva obložených a zabalených do vrstev z uhlíkových vláken a skelných vláken. Takto poskládané vrstvy jsou slepeny k sobě epoxidovou pryskyřicí ve speciální formě, která dává lyžím tvar mírného prohnutí / klenby. Cap modely jsou zabaleny do ochranného vrstvy.

Tato kompozitní laminátová konstrukce profilu perfektně funguje díky tomu, že použité materiály pracují vždy společně. Každý druh použitého materiálu překonává nedostatky těch druhých. To umožnilo Swenoru vyvinout takové lyže, se kterými se při jízdě cítíte jak při jízdě na sněhu a zároveň zvládnete jízdu na náročnějších površích silnic s hrubším povrchem.

  • Použité lehké dřevo v jádru profilu absorbuje a tlumí vibrace, čímž se snižuje únava lyžaře.
  • Skleněná vlákna jsou přidána pro zvýšení tlumení vibrací a dále slouží ke zvýšení tuhosti, pevnosti a trvanlivosti, tak aby odolaly dopadům ostrých a těžkých předmětů, které se mohou vyskytnout na povrchu vozovky.
  • Uhlíková vlákna nahrazují některé dřevěné a sklolaminátové části z důvodu dalšího snížení hmotnosti profilu.
  • Cap je tenká fólie přidána sloužící jako další ochranná bariéra u modelů Cap.

Lehká přední a zadní hliníková vidlice slouží primárně k ukotvení koleček a jsou k profilu připojena z vnější strany. Tento systém vidlicí opět pruží navíc odděluje lyžaře od tvrdších vibrací na silnici.

Kolečka:

  • Průměr 65 mm
  • Šířka 40 mm
  • Rohatka: vzadu
  • Rychlost: standardně jsou všechny tréninkové lyže SWENOR dodávány se středně rychlými kolečky #2. Kolečka #1 a #3 jsou dodávány s lyžemi v případě vašeho přání nebo jako volitelný náhradní díl. #1 - rychlá kolečka, #3 - pomalá kolečka (vhodné pro silový trénink). 

Hmotnost: 1830g
Délka: 720 mm
Ložiska: Utěsněná, přesná kuličková ložiska SWENOR

Joomla templates by a4joomla